HTML

Friss topikok

• Khal Drogo: Nyerni fog az Everton hazai pályán, a Wolfsburg nem említhető a Bayern és a Dortmund szintjén. (2014.09.18. 15:31) A Bundesliga veri a Premier League-et
  • Eddybubci: Arra a Szibériára bizony kíváncsi lennék, kedves sergeant ... (2014.09.07. 20:09) Győzelem vagy Szibéria
  • nyisziati: @// Gery Greyhound: rosszul tetted. A brazilok nyernek. Nem bízzák el magukat, beszorítják az oran... (2014.07.12. 21:07) Brazíliáé a vigaszbronz
  • Bestlapok: Szerintem ha az argentinok nagy labdabirtoklási arányt tudnak összehozni, akkor továbbmehetnek. A ... (2014.07.09. 21:44) Messi megy tovább az úton
  • Madnezz: Lesajnáljuk a Brazilokat, azt nekünk meg rúgnának egy sima négyest... (2014.07.09. 10:41) A németek elszomorítják Brazíliát

Utolsó kommentek

• nyisziati: @// Gery Greyhound: rosszul tetted. A brazilok nyernek. Nem bízzák el magukat, beszorítják az oranjét. Végülis nekik Hollandia a térképen összemosódik Németországgal, a bosszúvágy pedig 3 napja izzi... (2014.07.12. 21:07) Brazíliáé a vigaszbronz
  • vega4: Én pont fordítva tettem a sportgézán. Szerintem a brazilok a töküket is el fogják hagyni, a halevők rezignáltak már most. A meccset fejben kell nyerni. (2014.07.12. 20:33) Brazíliáé a vigaszbronz
  • Gery.Greyhound: Én 51-es szorzóval tettem arra, hogy az első félidőben Brazília gólt szerez, majd elbízzák magukat, és a másodikra elfogy a lendület, így Hollandia egyenlít, végül 2:1-re nyer :) (2014.07.12. 18:27) Brazíliáé a vigaszbronz
  • Utolsó 20

HTML doboz

Sok gól és Juve-siker Rómában?

2013.02.15. 10:30 D. Potvin

Mario-Balotelli-Milan-2013-HD-Wallpaper.jpgEbben a posztunkban a korábbi eredményekből számítható, néhány érdekes és fontos tényre hívjuk fel a figyelmet. Az olasz futballbajnokság hétvégi fordulóját, abból is három meccset elemzünk. Pénteken az AC Milan és a Parma meccs nyitja a fordulót.

Az esti találkozó egyértelmű esélyese a Mario Balotelli érkezése óta egyre jobban szereplő AC Milan. Annál is inkább, mivel a Parma a legutóbb tíz milánói látogatásakor egyszer sem tudott nyerni, mindössze egyszer szerzett pontot, a hatból háromszor nem úszta meg négy gól alatt: 4-3 (2006/07), 1-0 (2007/08), 1-1 (2008/09), 2-0 (2009/10), 4-0 (2010/11) és 4-1 (2011/12). A három kiugró eredmény ellenére a Milan az utolsó 11 meccséből 9-szer végzett 2,5 gól alatt a Parmával szemben, ha az összes egymás elleni találkozót idevesszük. Még egy érdekes megfigyelés, a legutóbbi nyolc meccsből hat volt olyan, amikor az első félidőt és a meccset (HT/FT) is a Milan nyerte.

A videón a legutóbbi Milan–Parma meccs összefoglalója

Szombat este a Juventus lesz az AS Roma vendége. A bajnoki címvédő torinói klub a legutóbbi 16 idegenbeli meccséből 13-at megnyert. Arra is érdemes lesz odafigyelni, hogy remekül megy a rómaiaknak a góllövés, utolsó három bajnokin rendre három, vagy annál több gólt szereztek. Ehhez gyorsan hozzá kell tenni azt a tényt is, hogy a Juve a Serie A legjobban védekező csapata, 24 meccsen csak 6 gólt kapott. Ha a HT/FT fogadást nézzük, a két csapat utolsó három meccsén mindig a Juve volt a jobb, azaz a félidőben és a végén is nála volt az előny.

Érdekes lesz a Fiorentina–Inter vasárnapi rangadó is, ahol a tét a még Bajnoki Ligát érő harmadik hely megközelítése. A hazaiakat egészen biztosan fűti majd a becsvágy, hiszen hét éve és kilenc napja nem tudják otthon legyőzni az Intert. Négy érdekes sorozatra hívnánk fel a figyelmet a meccs kapcsán:
– A Fiorentina a legutóbbi 16 bajnokijából 15-ön veretlen maradt.
– Az Inter a legutóbbi hat bajnoki meccséből ötöt elbukott.
– A Fiorentina az utolsó három hazai meccse mindegyikén under2,5 volt a gólok száma.
– Az Inter az utolsó három bajnokiján mindig over2,5 fölött zárt.